Przy pierwszym spotkaniu zakładam dla Ciebie kartę informacyjną w której znajdą się niezbędne informacje o Twoim stanie zdrowia i ewentualnych dolegliwościach. W tym celu dłużej rozmawiamy, żebym dowiedział się więcej o tym z czym przychodzisz. Opowiesz mi o Twoich potrzebach, a także stylu życia i pracy. Ustalimy jaki rodzaj pracy jest najodpowiedniejszy dla Ciebie. Metody i styl pracy dobieram indywidualnie do klientów. W trakcie trwania masażu informuj mnie o swoich odczuciach i potrzebach związanych z masażem. Osoby zainteresowane mogą się dowiedzieć o możliwych formach profilaktyki i autoterapii

Przeciwwskazania

Omawiamy wtedy również ewentualne przeciwwskazania do leczniczego masażu powięziowego.
Poniżej zamieszczam uproszczoną listę przeciwwskazań ogólnych:
– gorączka, stan ogólnego osłabienia
– wszelkie ostre i podostre stany zapalne
– zmiany dermatologiczne i choroby skóry
– choroby zakaźne i pasożytnicze
– zmiany nowotworowe
– choroby układu krążenia ( m.in. nie leczone nadciśnienie, zapalenie żył, świeże zakrzepy, zatory, zaawansowana miażdżyca, niewyrównane wady serca, tętniaki )
– menstruacja (względnie)
– niektóre choroby neurologiczne (względnie) 

Przygotowanie do masażu

Jeśli posiadasz wyniki badań, zdjęcia, opisy itp., przygotuj je, bym mógł się z nimi zapoznać na początku spotkania.
Ostatni posiłek zjedz najpóźniej 1,5 godziny przed masażem. Tego dnia nie używaj balsamu do ciała, nawet mała warstwa na skórze znacząco utrudnia dotarcie do głębszych struktur.

Po zabiegu

Po masażu chwilę odpocznij. Miejsca wygrzane podczas zabiegu chroń przed wyziębieniem. Nie wykonuj zajęć wymagających większego wysiłku. Po masażu podczas którego pracowaliśmy z dużym napięciem mięśniowym i miejscami bolesnymi następnego dnia, czasem nawet przez dwa dni, może wystąpić przemęczenie a wręcz nawet poczucie pogorszenia stanu – są to normalne odczucia.