Moja specjalizacja to leczniczy masaż powięziowy. W terapię wplatam inne metody dla uzyskania najlepszych efektów. Stosuję elementy rozluźniania mięśniowo-powięziowego, rozciągania biernego i aktywnego (TEM, PIR). Zawsze rozmawiamy o Twoim samopoczuciu, dolegliwościach, ergonomii w życiu codziennym i pracy, a także o możliwych formach autoterapii.

Masaż profilaktyczny

Jest masażem który można stosować “na co dzień”, lub przy mniejszych dolegliwościach. W masażu tym wykorzystuję głównie masaż klasyczny, który swoim oddziaływaniem obejmuje praktycznie wszystkie układy naszego ciała, nie tylko narząd ruchu. Dobroczynne działanie masażu, w zależności od jego formy i rodzaju, ma konkretny wpływ na układ krążenia, nerwowy, limfatyczny, pokarmowy i oczywiście więzadłowy, mięśniowo-powięziowy a także powiązane z nimi stawy i układ kostny. Pokazuje to dobitnie, że w ciele człowieka wszystkie elementy działają razem jako system. W masażu tym stosuję oliwkę i posługuje się sekwencją technik i chwytów mających na celu rozluźnienie bądź pobudzenie odpowiednich struktur, w zależności od potrzeby. Jedno spotkanie trwa około 30 minut.

Masaż terapeutyczny

To inaczej masaż leczniczy, czyli masaż nastawiony na diagnozę i pracę z miejscami problematycznymi w układzie ruchu. Moja koncepcja masażu terapeutycznego opiera się na połączeniu elementów masażu tkanek głębokich (nazywanego też masażem tkanek miękkich lub masażem powięziowym), masażu poprzecznego, terapii punktów spustowych i masażu klasycznego. Kluczowe jest tu znalezienie problemów i praca terapeutyczna zmierzająca do uwolnienia napięcia z tkanek (najczęściej). Aby uzyskać najlepsze efekty i łatwiej dotrzeć do właściwych struktur w masażu tym nie używam oliwki lub używam jej bardzo mało, co nie oznacza bolesnych doświadczeń. Masaż jest łagodny, spokojny i zazwyczaj bezbolesny. Podczas masażu używam technik działających rozciągająco i rozluźniająco na mięśnie-powięź. Aby nie traktować Twoich problemów pobieżnie, pracuję z mniejszym obszarem, ale szczegółowo, dlatego terapię rozkładamy w czasie. Jedno spotkanie trwa 60 lub 90 minut.

Masaż relaksujący

Głęboka i prawdziwa relaksacja jest kluczowym elementem profilaktyki. Profesjonalny masaż relaksujący może być również ważnym elementem terapii. Masaż relaksujący który oferuję jest autorską koncepcją bazującą na masażach europejskich. To zabieg nastawiony przede wszystkim na łagodzenie i rozluźnianie. Masaż relaksujący pomaga rozładować napięcie emocjonalne i odprężyć się. Jest łagodny, spokojny i na swój sposób delikatny. Nie jest przez to masażem tylko dla osób lubiących głaskanie po skórze. Delikatność zawiera się w w całościowym podejściu do klienta, rytuału, natomiast techniki które wykorzystuję mogą być, w zależności od potrzeb, wnikające w głębsze tkanki. Podczas tego masażu praca moich dłoni jest rytmiczna i przyjemna. Chwyty są długie, płynnie połączone w całość. Każdy masaż dostosowany jest do indywidualnych potrzeb klienta, które poznaję podczas wstępnej rozmowy. Podczas masażu stosuję naturalne oleje roślinne tłoczone na zimno, mające wspaniałym, kojący wpływ na skórę, do wyboru: olej kokosowy, sezamowy, awokado, z orzechów makadamia. Na życzenie dodaję również wybrany naturalny olejek eteryczny. Dokucza ci zmęczenie? Osłabienie? Stres? Przygnębienie? Masz chęć odprężenia i regeneracji? Zapraszam! Jedna sesja trwa 60 lub 90 minut.

Masaż sportowy

Ten masaż również bazuje na masażu klasycznym, masażu tkanek głębokich i masażu poprzecznym. Masuję odpowiednie partie ciała w zależności od rodzaju dyscypliny i aktualnego cyklu treningowego lub startowego. Masaż dostosowuję do bieżących potrzeb zawodnika. Można wyszczególnić trzy podstawowe rodzaje masażu sportowego: masaż treningowy (uzupełnia lub zastępuje trening), masaż startowy (tuż przed zawodami – wspomaga rozgrzanie i przygotowuje do wysiłku) i powysiłkowy (przyspiesza regenerację) – odpowiednio do momentu w cyklu treningowym/startowym. Masaż regeneracyjny związany z problemami układu ruchy zaliczam do masażu terapeutycznego. Sesja, w zależności od konkretnego przypadku trwa 30 lub 60 min.
Zapraszam także do zakładek OFERTA i WIZYTA.