Jak wykonywać uwalnianie karku i potylicy

with Brak komentarzy

Czy odczuwasz czasem sztywność karku? Ból karku lub głowy? Zobacz w jaki sposób możesz wprowadzić choć trochę luzu w tę okolicę! Zapraszam do obejrzenia filmu w którym pokazuję jak wykonywać uwalnianie karku i potylicy.

Praktycznie wszyscy korzystamy ze smartfonów i sporo siedzimy. Często ustawiamy głowę w jednej pozycji przez dłuższy czas. Nie sprzyja to samoczynnemu rozluźnianiu karku. Jeśli nic z tym nie zrobisz, często dyskomfort czy sztywność często przeradza się w ból. Uwalnianie karku i potylicy od sztywności można w dużym stopniu wykonywać samemu za pomocą prostych technik autoterapeutycznych. Jedną z nich pokazuje na filmie poniżej. Nie wymaga ona żadnych narzędzi, jedynie kilka minut ze sobą samym :)

Zapraszam do praktyki:

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej i spróbować innych technik autoterapeutycznych, zobacz jak wykonywać automasaż mięśnia czworobocznego w tym wpisie.

Jeśli potrzebujesz dalej pomocy, a mieszkasz w Trójmieście, zapraszam na wizytę – wszystko dokładnie pokarzę i wspomogę Twoja autoterapię profesjonalnym masażem powięziowym.

Zobacz inne filmy na moim kanale YouTube

Zostaw Komentarz