Powięziowy masaż leczniczy Gdańsk

with Brak komentarzy

Masaż leczniczy powięziowy

powięziowy masaż leczniczy Gdańsk

Masaż leczniczy Gdańsk to zabieg nastawiony na rozluźnianie, łagodzenie, usprawnianie układu ruchu, poprawę samopoczucia fizycznego, a nieraz i psychicznego. W Gabinecie masażu Zmasowane Dobro masaż leczniczy (inaczej masaż terapeutyczny) wykonuję w oparciu o terapię powięziową. To tzw. terapia tkanek miękkich, czyli techniki nastawione na pracę z powięzią (rozluźnianie mięśniowo-powięziowe, masaż tkanek głębokich, metody aktywnego rozluźniania). W przypadku problemów bólowych, napięć, są to bardzo skuteczne narzędzia. Umożliwiają one dotarcie do głębszych, problematycznych struktur i autentyczne rozluźnienie.

O powięzi słów kilka

Powięź jest rodzajem tkanki łącznej, kluczowej dla całego układu ruchu. Jest ważna nie tylko lokalnie, dla poszczególnych mięśni, lecz całościowo, dla całego organizmu. To jest swego rodzaju spoiwo całego ciała, nie tylko w układzie ruchu. Powięź jest pod skórą, dookoła mięśni i w mięśniach, otacza również wszystkie organy wewnętrzne, naczynia krwionośne, nerwy. Powięź nadaje kształt całemu ciału, a przede wszystkim dzięki niej w ogóle możemy wykonywać jakiekolwiek ruchy. Sprawne i do tego łatwe poruszanie się, wykonywanie czynności życia codziennego, jest ukoronowaniem tego zaawansowanego systemu, który powięź tworzy w ciele. To właśnie dzięki powięzi możemy z łatwością chodzić, biegać. Wszelkie ruchy angażują wiele struktur w ciele, przy czym powięź jest łącznikiem przenoszącym siły. Zwykłe pisanie na klawiaturze angażuje nie tylko dłonie, nadgarstki i przedramiona, ale całe systemy powięziowe idące do centrum ciała. Dlatego masaż powięziowy ma tak wielki potencjał usprawniający.

Czym jest powięziowy masaż leczniczy

powieziowy masaz leczniczy Gdansk

Znając właściwości powięzi można w skuteczny sposób oddziaływać na układ ruchu poprzez miękką i głęboką pracę z napięciami. Masaż powięziowy polega na powolnym odkształcaniu tkanek, rozciąganiu, spychaniu. Ta mało dynamiczna praca może być intensywna, ale powinna pozostać w sferze komfortu. Dyskomfort i ból należy traktować jako informacje. Odczytywanie ich pomaga w pracy terapeucie, a klientowi w lepszym rozumieniu złożoności swojego ciała i własnych ograniczeń. Dlatego mocniej nie znaczy lepiej. Każdy terapeuta pracuje trochę inaczej, bo ta praca poza techniką jest bardzo zależna od wyczucia i doświadczenia. Masaż leczniczy powięziowy, który wykonuję w Gabinecie Zmasowane Dobro, poza aspektem pracy z tkanką, jest przede wszystkim pracą z całym człowiekiem, z konkretną osobą. Dlatego tak ważny jest dla mnie kontakt werbalny i niewerbalny. Chcę by zabieg był dostosowany do indywidualnych potrzeb i możliwości klienta. W przypadku dolegliwości wizyta na masażu leczniczym w Gabinecie jest często bodźcem stymulującym dalszy proces z aktywnym udziałem klienta.

Masaż leczniczy a świadomość ciała i autoterapia

W tym duchu pokazuję możliwości pracy własnej poprzez różne formy autoterapii, a przede wszystkim pogłębianie świadomości własnego ciała. Wiele problemów, które w takim czy innym stopniu ma każdy z nas, jest historią dłuższą niż tydzień, miesiąc czy rok. Nawyki posturalne, kształtują się przez lata na skutek dużej ilości czynników takich jak często powtarzane pozycje, specyfika pracy, emocje. Dlatego warto spojrzeć na siebie kompleksowo, w miarę możliwości z dystansu. Uświadomić sobie zwyczaje, nawyki, swoje „wygodne” pozycje. Dlatego równie ważnym elementem mojego zawodu, poza pracą manualną, jest przypomnienie klientowi tej złożoności. A przed wszystkim przekazanie wiedzy i umiejętności używania łatwo dostępnych narzędzi, które umożliwiają samoleczenie. Stretching i automasaż są tylko częścią szerszego kontekstu, większej całości dbania o siebie. Nieraz dbałość o sferę emocjonalną bywa równie ważna jak praca stricte z ciałem.

Automasaż Powięziowy masaż leczniczy Gdańsk

Masaż leczniczy Gdańsk

Zapraszam na powięziowy masaż leczniczy do Gabinetu w Szkole Yogi Zofii Netter przy ul. Droszyńskiego 28A 80-381 Gdańsk. Rezerwacje poprzez system on-line, wiadomości lub telefonicznie: 514 312 977.

Zostaw Komentarz