Masaże relaksacyjne w Gabinecie Zmasowane Dobro

with Brak komentarzy

Od kiedy zacząłem interesować się masażem, raczej pociągały mnie techniki nastawione na konkretną interwencję w układzie ruchu. Jako terapeutę najbardziej porusza mnie to jak odczytać informacje z ciała, jak skutecznie uśmierzać dolegliwości, a wreszcie jak działać długofalowo. To były i są moje główne zainteresowania w zakresie masażu i pracy z ciałem. Te zagadnienia rozwinięte o elementy profilaktyki i autoterapii uważam za najbardziej celowe narzędzia pracy z ciałem. W trakcie rozwijania mojej pasji masażowej zetknąłem się z bardzo odmiennymi podejściami do masażu i ciała, często również zaczerpniętymi z różnych tradycji wschodnich.

 

Rożne podejścia do masażu

Niektórzy orędownicy takiego, pozaeuropejskiego spojżenia na masaż nie przekonywali mnie swoimi działaniami, a inni przeciwnie, mieli w sobie coś interesującego. Chodziłem na rożne masaże i niektóre były powiedzmy sobie wprost – bardzo słabe, a inne całkiem całkiem, natomiast rzadkością były te dobre i konkretne (jakie osobiście preferuję). Przez długi czas bardzo protekcjonalnie traktowałem masaże kojarzone ze sferą relaksu, tzw. relaksacyjne i tym podobne. Moje myślenie zaczęło się powoli zmieniać, gdy z konieczności miałem krótki epizod pracy w spa. Jakie bywają masaże w spa chyba wie każdy zainteresowany tematyką masażu. Współpracowałem z rożnymi masażystami, obserwowałem, słuchałem. Pracując w gabinecie z dwoma stołami do masażu widziałem jak różna jest praca wielu masażystów i jak rożni się od tego moja praca. Widziałem również prawdziwe zadowolenie moich klientów i to pozostawało we mnie. Wreszcie pewnego razu sam trafiłem na naprawdę dobry masaż ze sfery masaży nazywanych relaksacyjnymi. Sam doświadczyłem jak wiele dla Ciała znaczy po prostu dobry, uważny dotyk, spokój, ukojenie.

 

Prawdziwa relaksacja

Wtedy dotarło do mnie w pełni, że głęboka i prawdziwa relaksacja jest kluczowym elementem profilaktyki. Wiemy o tym, że Stan zrelaksowania można uzyskać na wiele sposobów, masaż jest tylko jednym z nich. Dobry masaż relaksujący jest jedną z najlepszych rzeczy jakie człowiek człowiekowi może podarować w przypadku ogólnej pracy z ciałem. W rozmowach z klientami i innymi masażystami przekonałem się, że profesjonalny masaż relaksujący może być równie ważnym elementem profilaktyki co terapii. Wtedy postanowiłem rozszerzyć swoje horyzonty i pójść za głosami klientów pytających o masaże relaksacyjne w gabinecie Zmasowane Dobro, a za tym poszerzyć również ofertę.

 

Masaże relaksacyjne w Gabinecie Zmasowane Dobro

Masaż relaksujący który oferuję w moim gabinecie w Gdańsku Oliwie jest autorską koncepcją bazującą na masażach europejskich. Trwający 60 lub 90 minut zabieg nastawiony jest przede wszystkim na łagodzenie i rozluźnianie. Masaże relaksacyjne w Gabinecie Zmasowane Dobro pomagają rozładować napięcie emocjonalne i koją. Masaż jest łagodny, spokojny i na swój sposób delikatny. Nie jest przez to masażem tylko dla osób lubiących głaskanie po skórze. Delikatność zawiera się w w całościowym podejściu do klienta, rytuału, natomiast techniki które wykorzystuję mogą być, w zależności od potrzeb, wnikające w głębsze partie ciała. Podczas tego masażu praca moich dłoni jest rytmiczna i przyjemna. Chwyty są długie, płynnie połączone w całość. Każdy masaż dostosowany jest do indywidualnych potrzeb klienta, które poznaję podczas wstępnej rozmowy. Podczas masażu stosuję naturalne oleje roślinne tłoczone na zimno, mające wspaniały, kojący wpływ na skórę. Klienci mają do wyboru oleje: kokosowy, sezamowy, awokado, z orzechów makadamia. Na życzenie klienta dodaję również wybrany naturalny olejek eteryczny.
 

Dokucza ci zmęczenie? Osłabienie? Stres? Przygnębienie? Potrzebujesz ukojenia? Masz chęć odprężenia i regeneracji? Zapraszam do Gabinetu Zmasowane Dobro w Gdańsku Oliwie!

 

Gabinet masażu Zmasowane Dobro Gdańsk Oliwa, masaż terapeutyczny, masaż sportowy, masaż leczniczy, masaż relaksacyjny, masaż Gdańsk Oliwa, Masaże relaksacyjne w Gabinecie Zmasowane Dobro

Zostaw Komentarz